Lietuvių English 中文
Contact Sitemap
 
 
 
Advokatės Redos Žabolienės kontora METIDA
Gynėjų g. 16, Vilnius
LT-01109, Lietuva
Tel. +370 5249 0830
Faks. +370 5249 0833
El. paštas: info@metida.lt

Atstovybė Latvijoje
Tomsona g. 24-15, Ryga
LV-1013, Latvija
Tel. +371 2987 2267
Faks. +371 6739 9232
El. paštas: info@metida.lv

Atstovybė Baltarusijoje
69-80, Kujbysheva g., Minskas
220100, Baltarusija
Tel. +375 17 210 1816
Faks. +375 17 211 8188
El. paštas: info@metida.by

Atstovybė Estijoje
Kompanii 1c
EE-51004 Tartu, Estija
Tel. +372 655 9803
Faks. +372 747 7059
El. paštas: info@metida.ee

Dizainas AtgalAtgal

Dizaino registracija užkerta kelią kitiems asmenims naudotis Jūsų kūriniu, siekti turtinės naudos ir suteikia Jums išimtines teises į dizaino naudojimą, todėl skatiname registruoti gaminio dizainą


Gaminio dizainas - gaminio išskirtinumą ir atpažinimą lemiantis faktorius. Daugybė įžymių gaminių įsimenami ir yra populiarūs būtent dėl savo išskirtinio dizaino.


Gaminio vaizdas saugomas keliais būdais: kaip autorių teisių objektas, kaip erdvinis prekių ženklas, kaip neregistruotas dizainas ir kaip registruotas dizainas. Remiantis autorių teisėmis ir neregistruotu dizainu gali būti sudėtingiau apginti savo pažeistas teises. O plačiausią ir tinkamiausią apsaugą gaminio vaizdui suteikia dizaino registracija, todėl rekomenduojame visiems fiziniams ar juridiniams asmenims, kurie patys gamina produkciją ir dalyvauja jos išvaizdos kūrybos procese, registruoti gaminio dizainą atitinkamose žinybose.


Padedame tinkamai parinkti dizaino apsaugos apimtį, kad Jūsų dizaino apsauga būtų maksimali


Atsižvelgę į Jūsų veiklos apimtis, parinksime ir pasiūlysime Jums tinkamiausią registracijos teritorinę apimtį. Priklausomai nuo Jus dominančios dizaino apsaugos teritorijos, registruoti dizainą ir įgyti išimtines teises į jį galima 3 pagrindiniais keliais: registruojant nacionalinį dizainą konkrečioje valstybėje, registruojant Europos Bendrijos dizainą bei tarptautiniu keliu, pasirinkus kelias Jus dominančias valstybes, tai yra, registruojant dizainą pagal Hagos konvenciją. Tinkamiausią registracijos kelią Jums parinktumėme, atidžiai įvertinę Jūsų įmonės veiklos apimtis ir tolesnius plėtros planus.


Mūsų kontoros profesionalai patars, kokias gaminio dalis svarbiausia registruoti kaip dizainą, parinks Jūsų gaminiui tinkamas klases (dizainai suskirstyti į 32 gaminių klases pagal Lokarno klasifikaciją) ir tinkamai paruoš reikalingus dokumentus, kad registruotas dizainas gautų plačiausią apsaugą. Tinkamai parinkę dizaino apsaugos apimtį, lengviau ir efektyviau apginsime Jūsų teises.Stebime ir analizuojame dizaino registracijos praktiką, teikiame rekomendacijas, didinančias tikimybę sėkmingai užregistruoti dizainą, bei ruošiame atsakymus į ekspertų paklausimus


Mes turime daugiametės patirties šioje srityje, todėl profesionaliai įvertiname dizaino atitikimą įstatymų reikalavimams.


Prieš pateikdami paraišką pasirinktai dizaino žinybai, Jums pageidaujant, patikriname, ar būsimas dizainas nepažeis anksčiau užregistruotų dizaino savininkų teisių bei interesų, ir ar jis atitinka visus registruojamo dizaino reikalavimus. Savo klientus įspėjame apie visas galimas grėsmes dėl dizaino naujumo ir individualių savybių nebuvimo bei įvertiname sėkmingos registracijos galimybes. Pateikę paraišką dizainui įregistruoti ir toliau giname Jūsų, mūsų klientų, interesus, ruošdami atsakymus į ekspertų paklausimus ar atstovaudami Jums proteste ar byloje.


Prižiūrime dizaino registracijos procesą


Dirbame vadovaudamiesi vidinėmis, sėkmingai proceso eigai adaptuotomis taisyklėmis, esame susikūrę programą ir įdiegę vidinę sistemą, kuri leidžia mums sekti visus terminus, todėl laiku sumokame reikiamus mokesčius, pateikiame atsakymus į proceso eigoje Valstybiniam patentų biurui kilusius klausimus ir kt.


Klientus informuojame apie dizaino registracijos eigą kiekvienoje registracijos proceso stadijoje bei pasirūpiname visais kitais klausimais, kurie gali kilti dizaino registracijos metu. Dirbame sąžiningai - prioritetu laikome kliento poreikio patenkinimą, nuodugniai išanalizuojame kiekvieną situaciją ir pateikiame optimaliausią (tiek ekonomišką, tiek ir maksimalios apsaugos atžvilgiu) sprendimo variantą.


Patariame, kaip efektyviai panaudoti registruotą dizainą


Užregistruotas dizainas tampa Jūsų nuosavybe, todėl Jūs savo nuožiūra galite dizainu disponuoti: jį perleisti, suteikti licencijas kitiems naudotis Jūsų sukurtu dizainu. Tokiu būdu Jūs galite gauti materialinės naudos, suteikdami teisę kitai šaliai naudotis dalimi ar visa Jūsų intelektine nuosavybe tam tikros teritorijos ar specifinių gaminių atžvilgiu.


Konsultuojame dizaino perleidimo, licencinių sutarčių klausimais, padedame sutvarkyti kitus su šiuo klausimu susijusius dokumentus.
Informuojame apie galimas dizaino grėsmes, giname Jūsų interesus


Savo klientams visada primename apie dizaino registracijos galiojimo pratęsimo terminus, informuojame apie pastebėtus galimus pažeidimus. Atkreipiame klientų dėmesį, jog dizainą reikia saugoti ir patiems - informuoti mus dėl pastebėto plagijavimo, kopijavimo ar nesąžiningo naudojimo.
Šiais klausimais atstovaujame Jums, savo esamiems ar būsimiems klientams, ir giname Jūsų interesus LR Valstybinio patentų biuro Apeliaciniame skyriuje, ES vidaus rinkos derinimo tarnyboje - OHIM, kitose tarptautinėse žinybose, Lietuvos bei Europos Sąjungos teismuose. Lietuvos teritorijoje Jums atstovaujame tiesiogiai, o jei dizainas yra registruotas užsienyje, atstovaujame Jums per patikimus tos šalies partnerius. Todėl Jūsų teises į dizainą apginsime bet kurioje valstybėje.Naudinga informacija


Registruojamas dizainas >>
Dizaino registracijos teritorinė apimtis >>
Dizaino registracijos apsaugos laikas >>

 


 

Copyright © 2008 Metida. Visos teisės saugomos.